Tallrikar Kina 1700-tal Famille rose
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TALLRIKAR, 6 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, dekor av strödda blommor i emaljfärger och järnoxid, brättet med flerur de lisbård, diameter ca 23 cm
Slitage, lagningar
918403
2021-05-21