Tallrikar Kina 1700-tal Famille rose

Klubbat för:

4 800 SEK

Arviointi

3 000 SEK

Kuvaus

TALLRIKAR, 6 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, dekor av strödda blommor i emaljfärger och järnoxid, brättet med flerur de lisbård, diameter ca 23 cm

Kuntoraportti

Slitage, lagningar

918403

Päivämäärä:

2021-05-21