Väggbonader b.la Anne Nômtak
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VÄGGBONADER, 8 st, 1900-talets andra hälft, mestadels AB Borås Jacquardväfveri, bestående av: 2 st "Fåglar", av Anne Nômtak, ca 120x130 cm, 2 st "Körsbärsträdgård", av Anne Nômtak, ca 75x100 cm, 2 st "Till Fäboden", ca 120x130 cm, "Tjädrar", av Margareta Eriksson, ca 130x130 cm, samt "Duvor", av Ingalill Skoglund
Ingår i temaauktoin Bankflytten
bruks- och åldersrelaterat slitage, ej fullständigt genomgångna
918407
2021-05-20