Väggbonader b.la Anne Nômtak

Väggbonader b.la Anne Nômtak
Väggbonader b.la Anne Nômtak
Väggbonader b.la Anne Nômtak
Väggbonader b.la Anne Nômtak
Väggbonader b.la Anne Nômtak
Väggbonader b.la Anne Nômtak
Väggbonader b.la Anne Nômtak
Väggbonader b.la Anne Nômtak

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VÄGGBONADER, 8 st, 1900-talets andra hälft, mestadels AB Borås Jacquardväfveri, bestående av: 2 st "Fåglar", av Anne Nômtak, ca 120x130 cm, 2 st "Körsbärsträdgård", av Anne Nômtak, ca 75x100 cm, 2 st "Till Fäboden", ca 120x130 cm, "Tjädrar", av Margareta Eriksson, ca 130x130 cm, samt "Duvor", av Ingalill Skoglund

Ingår i temaauktoin Bankflytten

bruks- och åldersrelaterat slitage, ej fullständigt genomgångna

918407

2021-05-20