Tallrikar Kina 1700-tal Famille rose
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TALLRIKAR, 4 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), konturerat brätte, famille rose, dekor av kartusch med blomsterbukett i emaljfärger, järnoxid samt guld, diameter ca 22 cm
Nagg, sprickor, en lagad
918409
2021-05-21