Porslin Kina 1700-tal

Porslin Kina 1700-tal
Porslin Kina 1700-tal
Porslin Kina 1700-tal
Porslin Kina 1700-tal
Porslin Kina 1700-tal
Porslin Kina 1700-tal
Porslin Kina 1700-tal
Porslin Kina 1700-tal
Porslin Kina 1700-tal
Porslin Kina 1700-tal
Porslin Kina 1700-tal
Porslin Kina 1700-tal
Porslin Kina 1700-tal
Porslin Kina 1700-tal
Porslin Kina 1700-tal
Porslin Kina 1700-tal
Porslin Kina 1700-tal
Porslin Kina 1700-tal

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KOPPAR MED FAT, TEKANNA, 6 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, varierande dekor, höjd ca 4-9 cm

Nagg, sprickor, en assiett lagad

918422

2021-05-21