Golvur England 1700-tal
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVUR, England, 1700-tal, fodral i ekfanér, beslag i mässing, urtavlan märkt S Collier, Eccles, pendel, vev samt lod medföljer, höjd ca 200, 57x27 cm, nyckel saknas
Ej funktionstestad, slitage, avslag, lister samt delar borta, lösa delar medföljer
918512
2021-05-23