Permissionsbajonett 1900-tal
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PERMISSIONSBAJONETT, svensk, FM Mattsson, Mora, 1900-talets andra hälft, skaftet med fäste i älghorn, med pommel föreställande lejonhuvud, blånerad stålbalja, bärläder, längd ca 36,5 cm
Slitage, klinga något sned
918546
2021-05-24