Permissionsbajonett 1900-tal

Permissionsbajonett 1900-tal
Permissionsbajonett 1900-tal
Permissionsbajonett 1900-tal
Permissionsbajonett 1900-tal
Permissionsbajonett 1900-tal
Permissionsbajonett 1900-tal
Permissionsbajonett 1900-tal
Permissionsbajonett 1900-tal
Permissionsbajonett 1900-tal
Permissionsbajonett 1900-tal

Klubbat för:

2 400 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

PERMISSIONSBAJONETT, svensk, FM Mattsson, Mora, 1900-talets andra hälft, skaftet med fäste i älghorn, med pommel föreställande lejonhuvud, blånerad stålbalja, bärläder, längd ca 36,5 cm

Zustandsbeschreibung

Slitage, klinga något sned

918546

2021-05-24