Miniatyrvaser Faux bois
Klubbat för:
12 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MINIATYRVASER, 1 par, porslin, Kina, Republik (1912-1949), "Faux Bois", dekor av reserver med flodlandskap i emaljfärger, järnoxid och sepia, botten med märke, höjd ca 13 cm
En med omfattande lagningar, nagg
918563
2021-05-22