Josef Frank taklampa 2356 Spindeln Svenskt Tenn

Klubbat för:

5 800 SEK

Arviointi

3 000 SEK

Kuvaus

JOSEF FRANK, taklampa, modellnr 2356, även kallad Spindeln, för Firma Svenskt tenn, samtida, modellen ursrpungligen formgiven vid 1920-talet, stomme av mässing, 6 ljuarmar och ljuspunkter, diameter ca 41, höjd 26,5 cm

Kuntoraportti

Saknar stickkontakt, SAv garanterar ej funktionen, bruksslitage

918596

Päivämäärä:

2021-05-24