Josef Frank taklampa 2356 Spindeln Svenskt Tenn
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOSEF FRANK, taklampa, modellnr 2356, även kallad Spindeln, för Firma Svenskt tenn, samtida, modellen ursrpungligen formgiven vid 1920-talet, stomme av mässing, 6 ljuarmar och ljuspunkter, diameter ca 41, höjd 26,5 cm
Saknar stickkontakt, SAv garanterar ej funktionen, bruksslitage
918600
2021-05-24