Urna Kina 1600-tal
Klubbat för:
14 500 SEK
Utropspris
1 000 SEK
URNA, porslin, Kina, 1600-tal, balusterformad, figurdekor och landskap i underglasyrblått, höjd ca 30 cm.
Skada vid mynningen, gamla lagningar kring mynning och fot, insida med sprickor
918684
2021-05-21