Edition Argent C.G.Hallberg kaffeservis i silver
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
7 500 SEK
C.G. HALLBERG, kaffeservis, 3 dlr, silver, rokokostil, bestående av kaffekanna, gräddkanna, sockerskål, invändigt förgyllda, svängd form, graverad dekor, kaffekanna med hänkel i svartlackerad trä, höjd 9, 13, 25 cm, totalvikt ca 1325 gram
Bruksslitage
918712
2021-05-23