Edition Argent C.G.Hallberg kaffeservis i silver

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

7 500 SEK

C.G. HALLBERG, kaffeservis, 3 dlr, silver, rokokostil, bestående av kaffekanna, gräddkanna, sockerskål, invändigt förgyllda, svängd form, graverad dekor, kaffekanna med hänkel i svartlackerad trä, höjd 9, 13, 25 cm, totalvikt ca 1325 gram

Bruksslitage

918712

2021-05-23