Tallrik och skålfat Kina

Tallrik och skålfat Kina
Tallrik och skålfat Kina
Tallrik och skålfat Kina
Tallrik och skålfat Kina
Tallrik och skålfat Kina
Tallrik och skålfat Kina
Tallrik och skålfat Kina
Tallrik och skålfat Kina

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TALLRIK, SKÅLFAT, 2 dlr., porslin, Kina, 17/1800-tal, dekor i underglasyrblått, diameter ca 20-26 cm

Den större med lagning

918777

2021-05-24