Spegel sengustaviansk

Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

8 000 SEK

SPEGEL, sengustaviansk, omkring 1800, träskuren dekor, av bl.a. pärlstav, medaljon i gips , förgylld med polerat guld och slagmetall, orginal träbakstycke, höjd 149x84 cm

Senare glas, slitage och mindre färgbortfall

919012

2021-05-24