Skål samt fat

Skål samt fat
Skål samt fat
Skål samt fat
Skål samt fat
Skål samt fat
Skål samt fat
Skål samt fat
Skål samt fat

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 200 SEK

SKÅL samt FAT, 2 dlr, 1800/1900-tal, stengods med dekor i underglasyrblått, skålens höjd ca 8, fatets diameter 33,5 cm

Lagning på fatet, några glasyrnagg, slitage

919138

2021-05-25