Vicke Lindstrand vas Orrefors
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VICKE LINDSTRAND (1904-1983), vas, klar glasmassa, Orrefors, graverad dekor av dansande kvinna, signerad Orrefors Lindstrand 1648. A5, höjd ca 24 cm
Slitage, smärre rispor, inre beläggning
919148
2021-05-24