Vicke Lindstrand vas Orrefors

Vicke Lindstrand vas Orrefors
Vicke Lindstrand vas Orrefors
Vicke Lindstrand vas Orrefors
Vicke Lindstrand vas Orrefors
Vicke Lindstrand vas Orrefors
Vicke Lindstrand vas Orrefors
Vicke Lindstrand vas Orrefors
Vicke Lindstrand vas Orrefors

Klubbat för:

1 000 SEK

1 500 SEK

VICKE LINDSTRAND (1904-1983), vas, klar glasmassa, Orrefors, graverad dekor av dansande kvinna, signerad Orrefors Lindstrand 1648. A5, höjd ca 24 cm

Slitage, smärre rispor, inre beläggning

919148

2021-05-24