Snedklaffsekretär 1700-tal

Snedklaffsekretär 1700-tal
Snedklaffsekretär 1700-tal
Snedklaffsekretär 1700-tal
Snedklaffsekretär 1700-tal
Snedklaffsekretär 1700-tal
Snedklaffsekretär 1700-tal
Snedklaffsekretär 1700-tal
Snedklaffsekretär 1700-tal
Snedklaffsekretär 1700-tal
Snedklaffsekretär 1700-tal
Snedklaffsekretär 1700-tal
Snedklaffsekretär 1700-tal

Klubbat för:

1 900 SEK

Schätzwert

1 000 SEK

Beschreibung

SNEDKLAFFSEKRETÄR, ek, 1700-talets slut, gustaviansk stil, 3 lådor, skrivklaff med skrivinredning, beslag i brons, höjd ca 104, 108x48 cm, nyckel till den nedersta lådan medföljer

Zustandsbeschreibung

Kompletterad, slitage, fläckar, sprickor

919226

2021-05-26