Snedklaffsekretär 1700-tal
Klubbat för:
1 900 SEK
Schätzwert
1 000 SEK
Beschreibung
SNEDKLAFFSEKRETÄR, ek, 1700-talets slut, gustaviansk stil, 3 lådor, skrivklaff med skrivinredning, beslag i brons, höjd ca 104, 108x48 cm, nyckel till den nedersta lådan medföljer
Zustandsbeschreibung
Kompletterad, slitage, fläckar, sprickor
919226
2021-05-26