Tallrikar Kina 1800-tal
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
1 000 SEK
TALLRIKAR, 2 st., porslin, Kina, Daoguang (1821-1850), Kanton, varierande dekor av figurscener i emaljfärger, järnoxid, sepia samt guld, diameter ca 19,8 cm
En tallrik med nagg, smärre slitage
919233
2021-05-27