Tallrikar Kina 1800-tal

Tallrikar Kina 1800-tal
Tallrikar Kina 1800-tal
Tallrikar Kina 1800-tal
Tallrikar Kina 1800-tal

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TALLRIKAR, 2 st., porslin, Kina, Daoguang (1821-1850), Kanton, varierande dekor av figurscener i emaljfärger, järnoxid, sepia samt guld, diameter ca 19,8 cm

En tallrik med nagg, smärre slitage

919233

2021-05-27