Parti äldre textilier

Parti äldre textilier
Parti äldre textilier
Parti äldre textilier
Parti äldre textilier
Parti äldre textilier
Parti äldre textilier
Parti äldre textilier
Parti äldre textilier
Parti äldre textilier
Parti äldre textilier
Parti äldre textilier
Parti äldre textilier

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

800 SEK

PARTI ÄLDRE TEXTILIER, 1900-talets första hälft, bestående av hyllkantband, virkade och knypplade band i bomull, vävda band i ull, övergardin med brodderi i kinoserande stil, förkläd för tvättklämmor, tvättpåse, förvaringsbondad för papper, kork och snören, väggbonad- ´Liten hjälp-god hjälp´, 4 st kragar, varierande längder

fläckar, hål samt slitage kan förekomma

919254

2021-05-30