Collier armband koraller 1800-tal

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

COLLIER, ARMBAND, 5 resp. 7 rader med koraller, förgyllda silverlås, stämplade Carl Andreas Kjernås, Göteborg 1884, längd 43 resp. 17 cm, lösa koraller och bitar samt 2 broscher medföljer

Collier och armbandets trådar av, broscher saknar koraller samt en nål

919423

2021-05-27