Snipor Kina 1800-tal

Snipor Kina 1800-tal
Snipor Kina 1800-tal
Snipor Kina 1800-tal
Snipor Kina 1800-tal
Snipor Kina 1800-tal
Snipor Kina 1800-tal

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SNIPOR, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyrblått, höjd ca 6, längd 19 cm

bruks- och åldersrelaterat slitage, ställvis med nagg och glasyrbortfall

919637

2021-05-28