Färglitografi Max Ernst

Färglitografi Max Ernst
Färglitografi Max Ernst
Färglitografi Max Ernst
Färglitografi Max Ernst
Färglitografi Max Ernst
Färglitografi Max Ernst
Färglitografi Max Ernst
Färglitografi Max Ernst

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MAX ERNST (Frankrike, 1891-1976), komposition, signerad och numrerad 208/500, bildmått ca 52x43 cm

Serien formgavs till Max Ernst utställningen på Galeries Nationales du Grand-Palais i Paris 1975

919793

2021-05-26