George Sigmund Facius & Johann Gottlieb Facius

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

GEORGE SIGMUND FACIUS & JOHANN GOTTLIEB FACIUS (1750-1814), "Apollo and the Muses on Mount Parnassus", efter Ludwig Guttenbrunn, handkolorerad färgakvatint, etsning och gravyr, utgiven 1794, bildstorlek 53 x 76,5 cm.

Gulnad, ytslitage, ej examinerad ur ram.

920075

2021-05-30