Parti porslin, Kina, 6 delar

Parti porslin,  Kina, 6 delar
Parti porslin,  Kina, 6 delar
Parti porslin,  Kina, 6 delar
Parti porslin,  Kina, 6 delar
Parti porslin,  Kina, 6 delar
Parti porslin,  Kina, 6 delar

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

PARTI PORSLIN, 6 delar, Kina, omkring 17-1800-tal, skålar samt fat, dekor i underglasyrblått, höjd ca 2-5 cm cm, diameter ca 7,5-20,5 cm

Bruksslitage, spricka, flisa, nagg förekommer på några, en skål med lagning

920077

2021-05-26