Parti porslin, Kina, 6 delar
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PARTI PORSLIN, 6 delar, Kina, omkring 17-1800-tal, skålar samt fat, dekor i underglasyrblått, höjd ca 2-5 cm cm, diameter ca 7,5-20,5 cm
Bruksslitage, spricka, flisa, nagg förekommer på några, en skål med lagning
920077
2021-05-26