Panoramatapet 1800-tal

Panoramatapet 1800-tal
Panoramatapet 1800-tal
Panoramatapet 1800-tal
Panoramatapet 1800-tal
Panoramatapet 1800-tal
Panoramatapet 1800-tal
Panoramatapet 1800-tal
Panoramatapet 1800-tal

Klubbat för:

10 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

PANORAMATAPET, 5 delar, 1820/30-tal, landskap med hus figurer och båtar, tryckt med påmålning på papper uppklistrad på väv, uppklistrad på masonit, storlek ca 149x76, 149x122, 149x27, 149x120 samt 149x123 cm

Omfattande skador och revor

920203

2021-05-25