Panoramatapet 1800-tal
Klubbat för:
10 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
PANORAMATAPET, 5 delar, 1820/30-tal, landskap med hus figurer och båtar, tryckt med påmålning på papper uppklistrad på väv, uppklistrad på masonit, storlek ca 149x76, 149x122, 149x27, 149x120 samt 149x123 cm
Omfattande skador och revor
920203
2021-05-25