Porslin Japan Imari

Porslin Japan Imari
Porslin Japan Imari
Porslin Japan Imari
Porslin Japan Imari
Porslin Japan Imari
Porslin Japan Imari
Porslin Japan Imari
Porslin Japan Imari
Porslin Japan Imari
Porslin Japan Imari
Porslin Japan Imari
Porslin Japan Imari
Porslin Japan Imari
Porslin Japan Imari
Porslin Japan Imari
Porslin Japan Imari

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TALLRIKAR, VASER, 6 dlr., porslin, Japan, 1900-talets första hälft, Imari, höjd ca 11-12, diameter 21 cm

Enstaka sprickor (stjärn), smärre nagg

920338

2021-05-27