Meissen Etagere
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MEISSEN, etagere, "Lökmönstret", omkring 1900-talets mitt, porslin, tre etage, genombrutna brätten, dekor i underglasyrblått, delvis förgylld, krönt med mansfigur, höjd ca 55 cm, diameter ca 28 cm
Kantnagg, lagning
920359
2021-05-28