Meissen Etagere

Meissen Etagere
Meissen Etagere
Meissen Etagere
Meissen Etagere
Meissen Etagere
Meissen Etagere
Meissen Etagere
Meissen Etagere
Meissen Etagere
Meissen Etagere
Meissen Etagere
Meissen Etagere
Meissen Etagere
Meissen Etagere

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

MEISSEN, etagere, "Lökmönstret", omkring 1900-talets mitt, porslin, tre etage, genombrutna brätten, dekor i underglasyrblått, delvis förgylld, krönt med mansfigur, höjd ca 55 cm, diameter ca 28 cm

Kantnagg, lagning

920359

2021-05-28