Figurin Thailnad

Figurin Thailnad
Figurin Thailnad
Figurin Thailnad
Figurin Thailnad
Figurin Thailnad
Figurin Thailnad
Figurin Thailnad
Figurin Thailnad
Figurin Thailnad
Figurin Thailnad

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FIGURIN, Sawankalok, Thailand, sannolikt 1400-tal, delvis glaserat lergods, figurinen är dekapiterad av religösa skäl, höjd ca 12 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage

920477

2021-05-29