Jacob Ängman silverbestick

Jacob Ängman silverbestick
Jacob Ängman silverbestick
Jacob Ängman silverbestick
Jacob Ängman silverbestick
Jacob Ängman silverbestick
Jacob Ängman silverbestick
Jacob Ängman silverbestick
Jacob Ängman silverbestick
Jacob Ängman silverbestick
Jacob Ängman silverbestick
Jacob Ängman silverbestick
Jacob Ängman silverbestick
Jacob Ängman silverbestick
Jacob Ängman silverbestick
Jacob Ängman silverbestick
Jacob Ängman silverbestick
Jacob Ängman silverbestick
Jacob Ängman silverbestick
Jacob Ängman silverbestick
Jacob Ängman silverbestick
Jacob Ängman silverbestick
Jacob Ängman silverbestick
Jacob Ängman silverbestick
Jacob Ängman silverbestick

Klubbat för:

16 500 SEK

Utropspris

12 000 SEK

JACOB ÄNGMAN, "Rosenholm", bestick, 100 dlr, silver, GAB Stockholm 1950-tal, bestående av: 12 bordsgafflar, 12 bordsknivar, 12 bordsskedar, 13 smörgåsgafflar, 12 smörgåsknivar, 12 dessertskedar, 12 kaffeskedar, 6 mörknivar,7 moccaskedar, såsslev samt minnessked, vikt exkl. knivar med stålblad ca 1907 g

Bruksslitage någon med monogram

920619

2021-05-26