Edition Eté Hermès Belle Epoque Scarf
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HERMÈS, Belle Epoque, scarf, formgiven av Françoise de la Pierrière, foulardsiden, ljus dekorspegel med rik Art Noveau inspirerad dekor med blommor och solfjädrar i röd nyans, signerad, diam ca 88x88 cm
Motivet formgavs 1967
Fint bruksskick. Missfärgningar/ färgschatteringar på ljus dekorspegel.
920721
2021-05-30