Edition Eté Hermès Belle Epoque Scarf

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 500 SEK

HERMÈS, Belle Epoque, scarf, formgiven av Françoise de la Pierrière, foulardsiden, ljus dekorspegel med rik Art Noveau inspirerad dekor med blommor och solfjädrar i röd nyans, signerad, diam ca 88x88 cm

Motivet formgavs 1967

Fint bruksskick. Missfärgningar/ färgschatteringar på ljus dekorspegel.

920721

2021-05-30