Knivar
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KNIVAR / JAKTKNIVAR, 10 st., bl a en märkt Hunter Brusletto & Co, Norge, skaft av oljad och färgad björk, slida av svart skinn med aluminiumdetaljer, i originalförpackning resp. Westmark, U.S.A. 703, nr. 13743, m.fl. slidor av läder, längd ca 11,5- 26 cm
Brusletto & Co:s jaktkniv lanserades 1961 och är fortfarande Norges mest sålda jaktkniv.
Skador förekommer, bruksslitage
920829
2021-05-28