Schatull 1800-tal
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SCHATULL, med likörset, 1800-talets senare del, bestående av: 15 glas, 4 flaskor, schatull i ek med intarsia, höjd ca 25, 29x22 cm
Schatull med sprickor, en flaskpropp ersatt med senare, en flaska med större nagg vid mynning, 1 glas saknas från hållare, smärre kantnagg förekommer
Nyckel finns
920907
2021-05-28