Schatull 1800-tal

Schatull 1800-tal
Schatull 1800-tal
Schatull 1800-tal
Schatull 1800-tal
Schatull 1800-tal
Schatull 1800-tal

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SCHATULL, med likörset, 1800-talets senare del, bestående av: 15 glas, 4 flaskor, schatull i ek med intarsia, höjd ca 25, 29x22 cm

Schatull med sprickor, en flaskpropp ersatt med senare, en flaska med större nagg vid mynning, 1 glas saknas från hållare, smärre kantnagg förekommer

Nyckel finns

920907

2021-05-28