Skåp allmoge

Skåp allmoge
Skåp allmoge
Skåp allmoge
Skåp allmoge
Skåp allmoge
Skåp allmoge
Skåp allmoge
Skåp allmoge
Skåp allmoge
Skåp allmoge
Skåp allmoge
Skåp allmoge
Skåp allmoge
Skåp allmoge
Skåp allmoge
Skåp allmoge
Skåp allmoge
Skåp allmoge

Klubbat för:

23 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

SKÅP, allmoge, 2-delat, bemålad fur, invändigt med hyllplan samt skedhylla, invändigt bemålad och daterad 1818 på dörrarna, troligen är bemålningen från den tiden, dörrpar och krön avtagbara, höjd ca 218 cm, 139 x 59 cm

Skador: Renoverad, kompletterad, skador, invändigt skåp senare grå bemålning, bakre benpar flyttade inåt

920919

2021-05-31