Ljusstakar Gusum

Ljusstakar Gusum
Ljusstakar Gusum
Ljusstakar Gusum
Ljusstakar Gusum
Ljusstakar Gusum
Ljusstakar Gusum
Ljusstakar Gusum
Ljusstakar Gusum

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 000 SEK

GUSUM, ljusstakar, 1 par, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft, mässing, märkta Gusums bruk 38, kolonformade på fyrkantig fot med genombruten gallerdekor, på kulfötter, höjd ca 20 cm

Ålders- och bruksrelaterat slitage

920933

2021-05-31