Docka sannolikt från Käthe Kruse
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DOCKA, sannolikt Käthe Kruse, tidigt 1900-tal, Tyskland, osignerad, polykromt handmålad dekor, fylld kropp, textil, kläder med knappar av pärlemor, längd ca 43 cm
Bruks och åldersrelaterat slitage, tyget har släppt vid fotsulorna
920940
2021-05-31