Stolar 4st, Equipale Barrel, Mexico
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 4 st, Mexico, 1900-talets andra hälft,
handarbete, bas i trä samt Equipale-skinn. Sitthöjd ca 46 cm.
Bruks och åldersrelaterat slitage, ställvis hårdare, en med lös trädel, två med olika modeller av ryggdekoration. Patina
920985
2021-05-31