Stolar 4st, Equipale Barrel, Mexico

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

STOLAR, 4 st, Mexico, 1900-talets andra hälft,
handarbete, bas i trä samt Equipale-skinn. Sitthöjd ca 46 cm.

Bruks och åldersrelaterat slitage, ställvis hårdare, en med lös trädel, två med olika modeller av ryggdekoration. Patina

920985

2021-05-31