Docka Kästner

Docka Kästner
Docka Kästner
Docka Kästner
Docka Kästner
Docka Kästner
Docka Kästner
Docka Kästner
Docka Kästner

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KARAKTÄRSDOCKA, Kästner, JDK, tidigt 1900-tal, Tyskland, modellnr 257, huvud i biskvi, polykromt bemålad, armar samt ben i massa, ögon i glas, blund samt sidoledsfunktion, textilklädsel, längd ca 31 cm

Smärre åldersrelaterat slitage, gott skick

920988

2021-05-31