Paul René Schutzenberger oljemålning

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

PAUL RENÉ SCHUTZENBERGER (1860-1916): "Matros täljer en båt", signerad och daterad René Schutzenberger 1890, olja på duk, ca 160x100 cm

Uppfodrad på pannå, renoverad, retuscher

920992

2021-05-28