Dockor bla Depose SFBJ Frankrike

Klubbat för:

9 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

DOCKOR samt KLÄDER, större parti, bl.a 8 dockor, varav 3 utan huvud, huvuden i biskvi, celluloid samt porslin, omkring 1900-talets första hälft, bestående bl.a av 1 Depose, SFBJ, Frankrike, huvud i biskvi, ledad kropp i massa, ej monterad, flertalet kläder, torso mm medföljer, längd på dockor ca 30-50 cm

Bruksslitage, mindre avslag kan förekomme ej fullständigt genomgågna,

921022

2021-05-31