Salongsgrupp Karl Johan stil

Salongsgrupp Karl Johan stil
Salongsgrupp Karl Johan stil
Salongsgrupp Karl Johan stil
Salongsgrupp Karl Johan stil
Salongsgrupp Karl Johan stil
Salongsgrupp Karl Johan stil
Salongsgrupp Karl Johan stil
Salongsgrupp Karl Johan stil
Salongsgrupp Karl Johan stil
Salongsgrupp Karl Johan stil
Salongsgrupp Karl Johan stil
Salongsgrupp Karl Johan stil
Salongsgrupp Karl Johan stil
Salongsgrupp Karl Johan stil
Salongsgrupp Karl Johan stil
Salongsgrupp Karl Johan stil

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SALONGSGRUPP, 7 dlr, björk samt masurbjörk med intarsia, bestående av två karmstolar, sitthöjd ca 43, bredd 53, fyra stolar, klaffbord, höjd 74, bredd 65, längd 82 (20+20), totallängd ca 122 cm, Karl Johan stil, 1900-talets mitt

Stolarnas klädsel med spridda fläckar, smärre slitage, bord med torrsprickor, fanérskador/bortfall

921027

2021-05-31