Taburett gustaviansk stil

Taburett gustaviansk stil
Taburett gustaviansk stil
Taburett gustaviansk stil
Taburett gustaviansk stil
Taburett gustaviansk stil
Taburett gustaviansk stil

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TABURETT, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft, mörkbetsat samt lackerat trä, stoppad sits, klädd med lejongult satinvävt tyg, längd 50, bredd 38, höjd ca 48.

Något bruksslitage, senare klädsel och stoppning.

921075

2021-05-29