samekniv helhorn

samekniv helhorn
samekniv helhorn
samekniv helhorn
samekniv helhorn
samekniv helhorn
samekniv helhorn

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SAMEKNIV, helhorn, sydsamisk, 1900-talets första hälft, rikligt dekorerad, längd ca 19 cm

bruks- och åldersrelaterat slitage

921173

2021-05-31